Fotoobraz od Saal Digital

Nedávno som natrafil na internete na akciu od firmy Saal Digital, kde ponúkali zadarmo zľavový kupón na fotoobraz v hodnote 1400Kč (necelých 54€). Jedinou podmienkou na získanie kupónu bol prísľub, že po doručení fotoobrazu naň napíšem úprimnú recenziu. Fotoobraz už mám doma, tak si plním moju povinnosť a píšem recenziu 🙂

Najťažšou vecou na celom procese bol asi výber fotky. Na mojich cestách som ich nafotil toľko, že vybrať jedinú, ktorú by som chcel mať na obraze, bolo naozaj ťažké. Do finále sa nakoniec dostali dve fotky. Prvou bola migrácia pakoňov a zebier v Serengeti a druhou krajinka z Nového Zélandu. Migráciu mám ale upravenú do čierno-biela a keďže som chcel tak trochu aj zistiť ako tlačia farebné obrazy, tak nakoniec som si vybral farebnú fotku z Rocky Mountains na Novom Zélande.

Nikdy predtým som si žiadny fotoobraz neobjednával, takže porovnávať nemám s čím a neviem aké kvality mám od takého obrazu očakávať. Hneď po rozbalení ma zaujala jeho veľkosť. Objednal som si rozmer 100x50cm a je to celkom veľký obraz 😀 Dokážu vytlačiť aj väčšie ale tento rozmer stál 1399Kč, takže to bolo presne toľko, aby som dokázal využiť zľavový kupón naozaj naplno. Zaplatil som teda vlastne iba poštovné, ktoré stálo okolo 4,5€.

Na výber mali niekoľko druhov materiálov, na ktoré sa obraz dal vytlačiť. Ja som si vybral tú najlacnejšiu variantu – penovú PVC dosku. Na webe majú spravené pekné porovnanie všetkých variánt, kde ja som videl najväčší rozdiel medzi jednotlivými materiálmi v tom, či je obraz vhodný aj do exteriéru alebo nie a tiež v ostrosti. Neviem teda aké sú presne rozdiely medzi tým najlacnejším a najdrahším materiálom v obrazovej kvalite ale všetky tie lacnejšie sú vhodné aj do exteriéru a sú umývateľné, naopak tie drahšie majú menšiu ostrosť. Mne osobne to z hľadiska ceny logiku veľmi nedáva ale asi to treba vidieť naživo. A asi aj preto majú takú možnosť, že za 400Kč vám pošlú vzorky obrazov zo všetkých materiálov a potom pri prípadnej ďalšej objednávke dostanete zľavu 400Kč, takže nič neprerobíte.

Obraz prišiel na tretí deň od objednávky a bol zabalený veľmi dobre, mimochodom posielaný z Nemecka. Hneď po jeho veľkosti ma zaujala jeho farebnosť. Bola o chlp nižšia, než som videl u mňa na monitore. Ale to bude asi problém zle nastaveného monitora? Neviem… Každopádne nebolo to nič drastické a obraz aj tak vyzerá super. Nabudúce aspoň budem vedieť, že pri úprave môžem na farbách niečo pridať. Je aj celkom ohybný 😀 Zvolil som iba samotný obraz bez zavesenia, ktoré stálo ďalších približne 21€. Celkovo som teda veľmi spokojný, len stále neviem, kde ho zavesím. A do budúcna aspoň viem, na koho sa mám obrátiť ak budem chcieť vytlačiť napríklad aj tú migráciu 🙂 Okrem obrazov robia aj klasické fotky ale aj fotoknihy, kalendáre alebo plagáty. Ja osobne ich budem asi ešte kontaktovať ohľadom kalendárov, ktoré by som chcel v najbližšej dobe spraviť.

Táto akcia ešte stále pokračuje, takže aj vy ich môžete skúsiť kontaktovať ohľadom kupónu na 1400Kč cez tento odkaz. Okrem toho som pozeral, že na Facebooku majú aj kopec ďalších akcií, tak skúste pozrieť aj tam. Celkovo som teda s mojou prvou objednávkou v Saal Digital spokojný a možno využijem ich služby aj v budúcnosti pri objednávke ďalšieho fotoobrazu alebo kalendárov.

Ak máte nejaké otázky, kľudne sa spýtajte dole v komentároch alebo mi napíšte email na adresu roman (zavináč) zapiskycestovatela (bodka) sk

Diskusia